Agility

          

Gulíšek na závodech v Trojanovicích                                           Guláš na závodech ve Větřkovicích 

V roce 2013 jsme oblížděli s Guliver neustále závody a nedařilo se nám stále složit postupovou zkoušku do SA2 Náš největší problém byl, že Guliver hodně shazoval laťky a proto se nám stále nedařilo (samozřejmě to sem tam byly i jiné chyby.Jedna se nám přece jen povedla a to na Katmajáckém derby, měla jsem neuvěřitelnou radost, bohužel se nám od té doby žádná nepodařila. V říjnu 2013 jsme si od závodění dali pauzu až do května 2014, trénovali jsme skokovku a pečlivě dřeli, abychom se zase na závody mohli vrátit. Stalo se něco neuvěřitelného a v Ostravě Třebovicích jsme udělali dvě zkoušky na postut do SA2 :-))) Tímto jsme splnili zkoušky do SA2. Řekla jsem si, že do dvojek ještě ale nepůjdeme. Až doběhneme v jedničkách páz zkoušek čistě tak přestoupíme, zatím se nám to čistě nedaří, tak snad už se nám to párkrát poštěstí, abychom mohli přejít :-))) Guliver udělal obrovský kus práce, je samostatnější shazuje daleko méně, nebo lépe řečeno na intenzivkách a tréninzích shazuje minimálně, ale řekla bych, že prostě na některých závodech mu nesedí skočky, třeba ve Větřkovicích nebo v Suchdole nad Odrou.... Naopak v Horní Suché, kde jsme již měli několikrát intenzivky a závody, shodil třeb a jen jednu skočku. Každopádně agility nás strašně baví a to je to hlavní :-))))

3.8.2013 Přerovský trojboj - Naše první zkoušky

Ikdyž jsme nesplnily ani jednu zkoušku, tak jsme si to strašně užili, tedy hlavně Guliver a já. Bylo strašné horko - 36 °C a Guliver běžel rychle jako blesk :-) a proč jsme je nesložili? Protože Guliver shodil pár latěk a seskočil pár zón a vyběhl mi z látkového tunelu. Musíme ještě hodně trénovat a snad se nám někdy zadaží zkoušky udělat. Sophinka to nedala vůbec. První běh ještě docela i jo, ale nejspíše to dlouhé čekání v tom horku nedala. Vůbec mi nechtěla běžet. Jen si nejsem jistá, zda to bylo tím vedrem, nebo ztrácí motivaci. No uvidíme na dalších zkouškách. Bohužel teď máme od tréninků přes měsíc pauzu, protože Eliška má hodně táborů.

8.-14.7.2013 - Agility tábor s Eliškou Panáčovou

Tábor byl skvělý :-) ostatně jako i ten předešlý. Počasí nám naštěstí přálo, takže jsme nemuseli trénovat v úmorných vedrech, ale v příjemných teplotách kolem 20 °C. Dodělali jsme houpačku a já se rozhodla se Soph a Guliverem zažádat o Výkonnostní průkaz. No snad se jednou z těch jedniček dostaneme :-)

Od dubna bude naše nová trenérka Eliška Panáčová, už se moc těšíme

Naše první trenérka Jana Lacigová skončila s agility se zdravotních důvodů, dostala nás pak k Ivči Šebové, u Ivči trénovat byl ráj na zemi, i takové pako jako jsem já, jsem se na tréninku vždy cítila super, Ivča nám toho hodně dala, naučila mi být jistější na parkuru, naučila mě otočky a francie. Trénovalo se nám u Ivči naprosto skvěle a tímto bych chtěla Ivči moc poděkovat, že nás posunula kousek dál :-)

 

9.9.2012 Agility neoficiální závody Sviadnov

Guliver of Mine Little Soulmate 2 x 1. místo v tunýlkování štěňata

Faith Little Soulmate 2. místo - začátečníci Agility (z dvanácti soutěžících)

3.-7.9.2012

Skvělý agility tábor ve Větřkovicích se skvělámi trenérkami Eliškou Panáčovou a Luckou Konečnou. Počasí nám přálo, bylo hezky, takže jsme krásně trénovali. Guliverek byl úžasný, koncem tábora už ale neměl moc psychických sil, ale je to ještě miminko, takže příští tábor už oujede jako drak celý pobyt. Faithince se tábor vůbec nelíbil, teda tábor jo, ale tréninky ne, nechtěla vůbec trénovat, ale rybníček a procházek si dosyta užívala. Na konci tábora jsme měli rovinky a ty si i holka zaběhla. Sophinka byla takový střed, nemá takovou rychlost jako Guli, ale agi má velice ráda, užívala si to tam a byla šikovná a vydržela to do konce tábora, jak jak fyzicky tak psychicky. Jo a ještě nesmíme zapomenout, že jsme tam byli s naši kámoškou Jiřinkou a její AG smiley

Videa - Janča Braunerová

Guliver - http://www.youtube.com/watch?v=a5J7qG-GfaE

Faith - http://www.youtube.com/watch?v=7jXjqLqCbLQ

Sophi - http://www.youtube.com/watch?v=MW8ybkvNU-Y

 

19.8.2012

Druhá intenzivka u Lucky Dostálové Tady na této intenzivce se prokázalo, že jsem totálně neschopná, Sophinka a Guliverek byli moc šikovní, kdybych jim to nekazila. Faithice s agility asi končí, přestalo ji to bavit :-( Budu ji na intenzivky a tréninky brávat s sebou, budeme v přestávkách sami něco cvičit a pokud ji to ještě nezačne bavit, tak agi dělat nebude. Potvůrce se nechtělo běžkat ani za šunkou a to při sklízení překážek blbla s Guliverem a Sophinkou

5.8.2012 Opět Intenzivka u Elišky Panáčové

22.7.2012 První intenzivky u Lucky Dostálové

1.7.2012 Naše druhá intenzivka u Elišky.

V neděli se počasí rozhodlo, že bude lámat teplotní rekordy. Bylo šílené horko. Sophi se moc nechtělo běhat v tomto počasí, Faith byla ze začátku akčnější,  ale po krátké době ji to přešlo.  Guliverek byl šikulka, i přes ukrutné horko byl akční a byl dokonce pátý z devíti týmů v tunýlkování . Ale máme velkou radost, protože před námi byli samí dobří a zkušenější agiliťáci. Holčičky si určitě rozdělily poslední místa. Soph skoro umírala vedrem a Faith se taky moc nechtělo běhat. Snad na další intenzivce nebude takové vedro.

VIDEO ZDE   Autor - Evča Panáčová :-)

 

9.6.2012 Intenzivka s Eliškou

Byli jsme poprvé na intenzivce u Elišky Panáčové.

Byla naprosto super, holky se učily kruh, moc jim to nešlo. Nějak nevěděly jak jej přeskočit.

Ale jinak byli celkově šikovní, počasí nás pořád strašilo, protože bylo pod mrakem, chvilkami pršelo, ale alespoň se dobře běhalo.

Na tréninku u naší instruktorky Jany Lacigové už holky daly kruh bez problémů, takže šlo vidět, že nám intenzivka hodně dala.

VIDEO ZDE    Autor: Evča Panáčová :-)

 

8.5.2012 jsme strávili dopoledne na intenzivce u Ivči Šebové, bylo to super, Ivča nám všechno pořádně vysvětlila a ukázala.

Musím pochválit Soph, ta byla téměř dokonalá. Za balónek by udělala vše. Zvládla na jedničku poslední sedmi překážkový parkur.

Faith byla nejdříve taky hodně šikovná, ale pak se nějak vytratila motivace, na hračky není a za piškot ji to prý už nebavilo, příště vezmeme páreček nebo sýr a myslím, že bude namotivovaná až až laugh

Guliverek byl také velmi šikovný, jen ke konci už byl unavený.

(Folokoláž vytvořena z fotek Janči Braunerové)

V pátek 13.4.2012 jsme šli na náš první trénink Agility se super trenérkou Janou Lacigovou smiley

Zjístili jsme, že nás AGILITY moc baví, nejvíce teda Soph - ta byla do toho zapálená nejvíce a šla dobrovolně i do tunelu smiley

Já byla pochválena, že s dětmi umím pěkně pracovat a správně motivuji a chválím (měla jsem z toho hodně velkou radost)

1.7.2012 půjdeme na intenzivku k Elišce Panáčové

V září pojedeme na agility TÁBOR do Větřkovic yes

 

čekáme až příjdeme na řadu

VÍCE ZDE

fotky z agi jsou na konci

 

Videa z agility !!!

Sophi - video agility

Faith - video agility

Guliver - video agility

 

Autor: Jiřina Kuželová

Zpracovatel videí: Janča Braunerová

 

 
 
 
 
TOPlist